Bu Pahalılıkta Ölünmez! Boş Mezar Yeri Fiyatlarına Dev Zam

Eskiler ‘İstanbul’da yaşasan bi dert ölsen bi dert’ diye tam da bugünleri görerek söylemişler. Henüz yaşayanlar için kötü haber İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. İstanbul’da mezar yerlerine ortalama yüzde 58 zam var. En ucuz mezar yeri 5 bin liraya yaklaşmış durumda. En pahalısını ise ne siz sorun ne biz söyleyelim…

Buyrun detaylara birlikte bakıyoruz…

Türkiye enflasyonun pençesine düştü bir kere malum. Giyimden gıdaya artık her şey ya çok pahalı ya da biz pahalı-ucuz algımızı kaybettik…

Ee her şeye zam gelirde mezar yeri ucuz kalır mı? Kalmaz tabi ki…

İBB Meclisi’nin 2023 yılı son birleşiminde büyüklerimiz, mezar yerlerini de heralde pek de mutlu olmayarak bir zamladı. Ortalama zam ise yüzde 58’i buluyor.

Gelelim fiyatlara…Karacaahmet, Çengelköy, Zincirlikuyu ve Aşiyan’ın aralarında bulunduğu 1. grup mezarlıklarda fiyatlar gerçekten cep yakar cinsten.

Söz konusu mezarlıklarda yer bedeli 7 bin 260 TL’den 11 bin 190 TL’ye çıktı.  

Cenaze yanındaki boş yer bedeli 22 bin 630 TL’den 34 bin 890 TL’ye,  boş mezar yeri bedeli 45 bin 260 TL’den 69 bin 770 TL’ye yükseldi.

Hekimbaşı, Kilyos, Kurtköy gibi mezarlıklarının aralarında bulunduğu 3’üncü grupta ise fiyatlar görece daha ucuz ancak onlar da zamdan nasibini almış durumda.

Zamla birlikte 3 bin 25 liralık cenazenin yanındaki boş yer bedeli 4 bin 660 TL’ye, 6 bin 50 liralık boş mezar yeri bedeli 9 bin 330 TL’ye çıktı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Hadi buyrun yorumlara ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x