Kılıçdaroğlu, Kurultay sonrası ilk kez videolu paylaşım yaptı: Çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum

Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi ailem, kurultayımızdan sonraki süreç üzerine birkaç şey söylemek istiyorum. Gerek sosyal medya gerekse televizyon programlarında partimizi ve delegelerimizi yıpratmak için parti kültürümüzle asla bağdaşmayan çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum. Muhakkak ki bu kumpaslara yeltenen art niyetli gruplar olmuştur ya da olacaktır. Ama partimizi ve delegelerimizi kimsenin yıpratmasına asla izin vermem. Güzel günlerde görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın

/////

CHP Genel Başkanlığını Özgür Özel’e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir ofis açmıştı. CHP’li vekillerin bir bölümünün Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etmesi parti içerisinde yeni krizleri doğurdu. CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz, “CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun vakfına gidip destek ziyaretinde bulunuyormuş. Bu yapı Özel’i genel başkan olarak görmüyor. Bu da fiili bölünmeyi meydana getirir. Özel’in önlem alması gerekir.” iddiasında bulundu. CHP’li bazı delegelerin kurultayı mahemeye taşıyacağı iddialarının konuşulduğu dakikalarda Kılıçdaroğlu, evinden bir video yayınladı. Eski CHP lideri, iddiaları ‘art niyetli’ olarak nitelendirdi.

CHP’nin devrik eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, veda ettiği görevinin ardından Ankara’da yeni bir ofis açtı. CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP’li vekillerin söz konusu ofisi ziyaret ettiğini iddia etti.

“CHP’li vekillerin bir bölümü Özgür Özel’i genel başkan olarak görmüyor”

“CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun vakfına gidip destek ziyaretinde bulunuyormuş. Bu yapı Özel’i genel başkan olarak görmüyor.” diyen Saymaz, “Bu da fiili bölünmeyi meydana getirir. Özel’in önlem alması gerekir. Yerel seçimlerde olası kayıpta partiyi erken seçime götürme çabasındalar.” iddiasında bulundu.

Kurultay mahkemeye taşınacak iddiası

Tüm bu iddiaların bölgesinde bugün dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. CHP’li bir grup delegenin son kurultayı mahkemeye taşımaya çalıştığı iddia edildi.

Kılıçdaroğlu bu iddialara evinden yayınladığı videoyla yanıt verip, iddiaları ‘art niyetli’ olarak nitelendirdi.

Kılıçdaroğlu evinden çektiği videolara geri döndü

“Gerek TV’lerde gerek sosyal medyada, partimizi ve delegelerimizi yıpratmak için parti kültürümüzle asla bağdaşmayan çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum.” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu kumpaslara yeltenen art niyetli gruplar olmuştur ya da olacaktır. Ama partimizi ve de delegelerimizi kimsenin yıpratmasına asla izin vermem. Güzel günlerde görüşmek dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x