Kara Para Akladığı Söylenen Dilan Polat, Başına Gelenlerden Müge ve Gülşen’i Sorumlu Tutunca Ortalık Karıştı!

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddialarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatları, geçtiğimiz gün 2. Sayfa programına katıldı. Dilan Polat, avukatlarını soru bombardımanına tutan Müge ve Gülşen’e tepki gösterirken, ‘Ne olduysa sizin programa çıktıktan sonra oldu’ sözleriyle Müge ve Gülşen’i suçladı…

Dilan Polat ve Engin Polat çifti, kara para akladıkları, vergi kaçırdıkları ve tetikçi tuttukları gibi birçok iddiayla gündemde şu anda…

Kara para akladıklarını her defasında yalanlayan çift, her ne kadar kazandıkları her bir kuruşun vergisini ödediklerini söylese de tartışmalar dinmek bilmiyor. Özellikle Twitter’da Seher Sultan adıyla bildiğimiz Gazeteci Seher Yaşayacak’ın ortaya çıkardığı birtakım gerçekler kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Dilan Mücevherat için yalnızca 15 bin TL vergi ödedikleri ortaya çıkınca diğer şirketleriyle ilgili de araştırmalar yapılan ve Dubai’ye kaçacakları iddia edilen Dilan Polat’ın avukatları geçtiğimiz gün 2. sayfa programına konuk oldu.

Müge ve Gülşen’in soru bombardımanına tuttuğu avukatların belge sunmaması ve yaptıkları açıklamalar yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Dilan Polat, ödediği vergiyi az bulan ve gündemdeki soruları avukatlarına yönelten Müge ve Gülşen’e karşı tavrıyla da dikkat çekti.

Müge ve Gülşen, “7 milyon vergi az. Her gün beşi bir yerdeler, her gün pırlanta taşlı yüzükler, hediyelere jestlere baktığımız zaman bu 7 milyon TL az geldi. Su gibi altın dağıtıyor Dilan Polat.” sözleriyle Polat’ı kızdırdı.

Canlı yayına bağlanan Dilan Polat,

‘Beni kimlerin hedef aldığını bilmiyorum. Başlarında finansörleri var. Bu bir algı operasyonudur. Siz de o algı operasyonuna çanak tutuyorsunuz. 7 milyon çok azmış-mış. Bize para gelince yeni kurumlar açıyoruz. 15 bin TL bitti de şimdi 7 milyon mu başlıyor? İnsanları zamanında zan altında bıraktınız, vergi insanın mahrumiyetidir. Yapmayın, ben sosyal medyada sembolüm. Ne olduysa sizin programa çıktıktan sonra oldu.’ sözleriyle başına gelenler yüzünden Müge ve Gülşen’i suçladı.

Dilan Polat, “Neden bu kadar nefret unsuru oldunuz?” sorusuna da “Gülşenciğim Mügeciğim, bana binlerce destek mesajı geliyor. 3 sene önceki bir video. Durup durup aynı soruyu soruyorsun. Evinden bilmem ne çıktı mı diye soruyorsun. Evinden bilmem ne çıktı mı? Evinde camı açıktı mı diyeceğiz? Günlerdir evinde değildi, bende kalıyordu.” sözleriyle ateş püskürdü.

‘Ne olduysa sizin programa çıktıktan sonra oldu. Yapmayın, bakın siz beni programa davet ettiniz, avukatlarım gelsin ben gelmek istemiyorum dedim.’ diyen Dilan Polat sinirlendi.

Gülşen, “Birilerini deli etmek için yaptığın şeyler en sonunda seni çıldırttı aslında. Bu krizi kötü yönettiğini düşünüyor musun?” sorusuyla dikkat çekti.

Dilan Polat, ‘Daha fazla bu olayların üzerine gitmeyin. Sevenlerimin gözünde beni düşürmeye çalışmayın. Benim de bir sabrım var. Niye gelen soruları sorup duruyorsun?’ diyen Dilan Polat, ablası Sıla Doğu’yla ilgili sorulara da tepki gösterdi.

Hem Dilan Polat’ın hem de sözün kendisine devredilmesini istediği avukatı Enes Çetinkaya’nın Müge ve Gülşen’e yönelik gergin tavrı da dikkat çekti.

Enes Çetinkaya,’Sizin ülkenin yargısına güveniniz yok. Siz de yapılan algı çalışmalarına destek oluyorsunuz. 7 milyon TL’lik verginin az olduğunu söylüyorsunuz? Bunun hesabını siz yapamazsınız.’ sözleriyle Müge ve Gülşen’e tepki gösterdi.

Öte yandan Dilan Polat Müge ve Gülşen’in programını kastederek, “Ne geldiyse başıma burdan sonra geldi. Her şeyin farkındayım. Bir insana bu kadar karalama, oyun, iftira oynanmaz” sözleriyle dikkat çekti. Yorum İfşa da bu söz konusu yorumları sayfasına taşıdı.

Dilan Polat geçtiğimiz günlerde Müge ve Gülşen’in 2. Sayfa programına katılmış, “Bazen bir AVM’de günlük 750 bin TL harcıyorum. Aylık 1 milyon TL yardım dağıtıyorum. Türk kahvemi birilerini rahatsız etmek için altın tozuyla içiyorum” açıklamalarıyla dikkat çekmiş ve tabii gündem olmuştu.

Bunun üzerine Ekonomi Profesörü Özgür Demirtaş bir hesaplama yapmış ve “Yılda 500 milyon liradan az vergi ödüyorsa bir incelemek lazım” demişti…

Bakalım bu işin sonu nereye varacak? Bekleyip göreceğiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x